Római Katolikus Egyházközség

Alsózsolca, Szabadság u. 29.

A Szent Miklós tiszteletére emelt templomáról 1332-ben történik először említés. Ez román stílusban épült - 7 x 11 méter alapterülettel. A tizedfizetés mennyiségét tekintve az Árpád-korban a Borsod megyében létez? 92 templom közül a 41. helyen állt. 1548-ban Alsózsolca még római katolikus vallású falu. Temploma a török korban elpusztult. A hitélet hosszú időn át bérelt helyiségekben, majd 1936 után a megépült római katolikus iskolában folytatódott. A hívek hitének erősségét jelzi az,  hogy 1976-ban új templomot szenteltek, amit 1997-ben kibővítettek.
A hívek száma jelenleg 2635 lélek.

A jövőre vonatkozóan – félreértések elkerülése végett –, tisztelettel felhívjuk testvéreink figyelmét arra is, hogy temetés miatt sajnos előfordulhat, hogy a hétköznapi szentmise, a meghirdetett szándéktól eltérően, gyászmise lesz.

Kérjük szíves megértésüket.

Kérjük, szíveskedjenek értesíteni Internet eléréssel nem rendelkező testvéreinket is.

Tisztelettel:

A római katolikus egyházközség képviseletében:
Szalmás Péter, képviselő testületi tag

Alsózsolca Árpád-házi Szent Erzsébet templom:

Szentmisék rendje:

Téli időszámítás szerint

Nyári időszámítás szerint
Hétfő
7:45
7:45
Csütörtök
7:45
7:45
Vasárnap és ünnepnap
9:30
9:30

Görög katolikus Szent Liturgia: minden hónap második vasárnap 11:30
Szentségimádás: minden hónap első vasárnap 8:00
Litániák: Vasárnap és ünnepnap 15:00
Engesztelés: Szombatonként 17:30-kor, és minden hónap 13-án.

Szentmisék Sajóládon:

Téli időszámítás szerint

Nyári időszámítás szerint
Hétköznap
18:00
18:30
Vasárnap és ünnepnap
11:00
11:00

Szentmisék Sajópetriben:

Téli időszámítás szerint

Nyári időszámítás szerint
Vasárnap és ünnepnap
8:00
8:00

Országos miserend az Interneten: www.miserend.hu
További vallási honlapok pl.: www.katolikus.hu; www.gorogkatolikus.hu; www.plebania.net; www.hirporta.hu